Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekstremalne Drogi Krzyżowe. 12 kwietnia z Zielonej Góry w kierunku Nowej Soli wyruszą dwie. W całym regionie będzie trzydzieści tras

Redakcja
Ekstremalna Droga Krzyżowa, Zielona Góra, 2018 r.
23 marca 2018 r. z Zielonej Góry wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się o godzinie 20.00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Po mszy nastąpiło błogosławieństwo pielgrzymów, którzy wyruszyli w trzy przygotowane trasy.
Ekstremalna Droga Krzyżowa, Zielona Góra, 2018 r. 23 marca 2018 r. z Zielonej Góry wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęła się o godzinie 20.00 mszą świętą w kościele p.w. Św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Po mszy nastąpiło błogosławieństwo pielgrzymów, którzy wyruszyli w trzy przygotowane trasy. Mariusz Kapała/GL
12 kwietnia z Zielonej Góry wyruszą do powiatu nowosolskiego dwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W całym województwie zaplanowano 30 tras. Trwają zapisy.

Zielona Góra - Drzonków - Sucha - Ługi - Stary Staw - Lubieszów - Rudno - Nowe Żabno - Kiełcz - Bycz - Wierzbnica - Bonów - Góra Św. Anny. To 55-kilometrowa trasa, którą 12 kwietnia przejdą pątnicy od parafii pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze.

Królowa Pokoju to hasło Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która tego samego dnia wyruszy z Zielonej Góry do Otynia. Trasa będzie liczyła prawie 42 kilometry. Z Zielonej Góry do Otynia odległość wynosi 19 kilometrów. Ale pątnicy pójdą inną, dłuższą trasą przez Stary Kisielin, Jany, Tarnawę, Mielno, Milsko, Dąbrowę, Czarną i Bobrowniki.

Tego samego dnia odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Nowej Soli przez Rudno, Kożuchów, Chotków, Marysin do Żagania.
Takich dróg krzyżowych będzie w województwie lubuskim 30. Organizowane są w całej Polsce i w niektórych krajach na świecie. - Zasadą przemarszu EDK jest odległość min. 40 km w trudnych i nocnych warunkach. Jedną z tras z Zielonej Góry jest „Królowa Pokoju” - prowadząca z Zielonej Góry do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Nie jest zaliczana do najtrudniejszych. Nie mniej jednak stanowi ogromne wyzwanie dla każdego, kto chce pokonać swoje słabości i choć w minimalnej części podzielić ból i zmęczenie z Jezusem prowadzonym 20 wieków temu na ukrzyżowanie - wyjaśnia Lesław Barczyński. - Spotykałem się z uczestnikami poprzednich edycji. Rozmawiałem z nimi. Czytałem ich świadectwa z nocnego marszu. Cztery lata temu gdy jeszcze nie tworzyłem trasy „Królowa Pokoju” sam szedłem w EDK i wiem, że idąc z Bogiem w sercu i myślą, że kroczy obok mnie można pokonać wiele barier.

Pan Lesław tłumaczy, że strach ustępuje miejsca wierze. - Ból zamienia się w lekki dyskomfort a miłość i nadzieja dodają sił by chętniej pokonywać kolejne metry. Do tego wszystkiego świadomość, że gdzieś tam z przodu i daleko z tyłu idzie ktoś taki sam jak ja dodaje radości, że jesteśmy częścią czegoś bardzo wielkiego i czegoś bardzo ważnego - Kościoła - mówi nasz rozmówca.
Tegoroczna droga krzyżowa organizowana jest pod hasłem Kościół XXI wieku.

Trzeba pamiętać, że ruszając w drogę jesteśmy zdani tylko na siebie. Każdy uczestnik musi we własnym zakresie zadbać o swoje bezpieczeństwo i powrót do domu. Warto umówić się z kimś, kto w razie potrzeby dojedzie na trasę i zabierze pątnika. Zapisy na stronie www.edk.org.pl.

POLECAMY:
Czemu ludzie mają zaufanie do księdza?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto