cekonZaktualizowano
Łukasz Gdak
Siatkarze Olimpii Sulęcin przerwali złą passę i wreszcie wygrali w pierwszej lidze. Wczoraj pokonali (3:0) najsłabszą ekipę rozgrywek – UKS Mickiewicz Kluczbork. Z kolei kibiców z Zielonej Góry z pewnością ucieszyło trzecie z rzędu zwycięstwo (3:0) AZS-u UZ w zmaganiach drugiej ligi.

Sytuacja Olimpii, po pięciu porażkach z rzędu, był już bardzo zła. Ale w jeszcze gorszym położeniu był zespół z Kluczborka, który w tym sezonie jeszcze nie wygrał. Wczoraj w Sulęcinie doszło więc do starcia drużyn, które zamykały pierwszoligową tabelę.
Gospodarze rozpoczęli nerwowo, ale pod koniec pierwszej partii kontrolowali grę, zwyciężyli 25:21. Takim samym wynikiem zakończyła się druga partia. Miejscowi uciekli rywalowi na kilka punktów i tą przewagę utrzymali do końca.

Kiedy wydawało się, że siatkarze Olimpii równie szybko poradzą sobie w trzecim secie, niespodziewanie natknęli się na duży opór gości. Początek należał do przyjezdnych (było 1:4), ale od stanu 10:10 niewielką przewagę osiągnęli sulęcinianie, prowadzili m.in. 15:12, 21:19. Drużyna z Kluczborka obroniła piłkę meczową, a później miała trzy okazję, by zwycięsko zakończyć seta. Gospodarze nie dali za wygraną, doprowadzili do remisu 27:27, a później zdobyli dwa kolejne punkty na walkę pierwszego w sezonie triumfu we własnej hali.

Również 3:0 wygrali wczoraj siatkarze AZS-u UZ Zielona Góra w meczu drugiej ligi. Pokonali ekipę SMS-u Police w setach 25:20, 25:22, 25:15. Była to trzecia z rzędu wygrana zielonogórzan.

Materiał oryginalny: Triumfalne 3:0 siatkarzy Olimpii Sulęcin i AZS-u Zielona Góra w meczach ligowych - Gazeta Lubuska