cekon
Żużlowcy Stali Gorzów wygrali w Zielonej Górze turniej 1. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Cezary Konarski
Żużlowcy Stali Gorzów wygrali w Zielonej Górze turniej pierwszej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak nie dali się wyprzedzić żadnemu z rywali. W środę (8 maja) rozegrana zostanie druga runda rozgrywek grupy pierwszej, również na zielonogórskim torze. Początek o godz. 18.30.

Skład gorzowian uzupełniał najmniej doświadczony spośród całej trójki Kamil Pytlewski. Zespół Stali dominował od początku zawodów. W siódmym wyścigu gorzowscy żużlowcy podwójnie pokonali silniejszą z zielonogórskich ekip – Francepol Falubaz. Należy jednak dodać, że jeden z zawodników gospodarzy Mateusz Tonder miał w tej gonitwie awarię motocykla. Jechał wtedy na drugim miejscu. Zielonogórzanin, poza udanym pierwszym startem, później borykał się z problemami sprzętowymi. Dużo lepiej w zespole Francepolu Falubazu radzili sobie Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak.

O trzecie miejsce do końca turnieju walczyli żużlowcy Elektrociepłowni Falubazu. W przedostatniej gonitwie zawodów nie udało im się jednak pokonać Michała Curzytka z PSŻ-u Poznań. Dorobek drugiej z zielonogórskich drużyn pewnie byłby nieco lepszy, gdyby nie upadek Nile Tuffta w dziewiątym wyścigu. Reprezentant gospodarzy na przeciwległej prostej do startu starał się wyprzedzić jedyną kobietę startującą w zawodach – Wiktorię Garbowską. Po walce „na łokcie” Nile Tufft nie opanował motocykla. Na szczęście w wyniku upadku zielonogórzanin nie doznał żadnego urazu.

WYNIKI
1. Stal Gorzów - 26 pkt.: Rafał Karczmarz 11+1 bonus (3,3,3,2*), Mateusz Bartkowiak 11+1 (3,2*,3,3), Kamil Pytlewski 4+1 (0,1,2*,1);
2. Francepol Falubaz Zielona Góra – 22 pkt.: Mateusz Tonder 5+1 bonus (3,d,1*,1), Damian Pawliczak 7+1 (1,3,1,2), Norbert Krakowiak 10+1 (2*,3,2,3);
3. Power Duck Investon PSŻ Poznań – 18 pkt.: Michał Curzytek 9+1 bonus (2*,3,1,3), Bartosz Curzytek 1+1 (0,1*,0,0), Marek Lutowicz 8 (3,2,3,d);
4. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 17 pkt.: Nikodem Bartoch 7 (0,2,3,2), Damian Boduch 7 (2,3,1,1), Nile Tufft 3+1 bonus (1*,w,t,2);
5. Polonia Piła – 12 pkt.: Piotr Gryszpiński 6+1 bonus (1*,3,0,2), Paweł Staniszewski 6 (2,1,2,1), Krystian Iwański 0 (0,0,u,0);
6. Betard Sparta Wrocław – 9 pkt.: Patryk Wojdyło 8 (2,1,3,2), Wiktoria Garbowska 1 (1,u,0,w).

OBEJRZYJ: Co mówił po derbach Piotr Protasiewicz?