162 osoby wystartowały w maratonie rowerowym MTB w Sulęcinie [zdjęcia]

UM Sulęcin/red.
Był to pierwszy wyścig w cyklu VI Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów w 2015 r. Odbył się 19 kwietnia 2015 r. w Żubrowie.

Start ostry uczestników XIII Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów odbył się w miejscowości Żubrów, przy Sezonowym Schronisku Turystycznym, w którym znajdował się sekretariat wyścigu. Zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn, seniorów, w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii dodatkowej - klasyfikacji BMI. W zmaganiach uczestniczyło 162 zawodników, w tym 18 kobiet.
Trasa Crossowego Maratonu Rowerowego MTB o długości 42 km prowadziła wokół jeziora Lubniewsko i była bardzo zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu. Kobiety oraz Seniorzy mieli do pokonania 1 pętlę o długości 21 km, natomiast pozostali zawodnicy musieli przejechać 42 km i pokonać 2 pętle.

Starterem honorowym XIII Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów był Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, który zainaugurował imprezę. Organizatorem tegorocznego maratonu rowerowego był: Urząd Miejski w Sulęcinie, Oddziału PTTK „Ziemia Sulęcińska” oraz Nadleśnictwo Sulęcin.

Zawodnicy XIII Crossowego Maratonu Rowerowego MTB Amatorów prezentowali bardzo wysoką formę, a rywalizacja na trasie była zacięta. Zwycięzcą w klasyfikacji open mężczyzn został Jarosław Michałowski z miejscowości Płoty osiągając wynik 01:29:22. Tuż za nim na miejscu II uplasował się Filip Hasse z Gryfina z czasem 01:29:35, a miejsce III zdobył Dawid Romanowski z Zielonej Góry osiągając wynik 01:29:36. W klasyfikacji open kobiet, na dystansie 21 km, liderką okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Paulina Bielińska z Kargowej, poprawiając wynik na 00:48:23. Tuż za nią na II miejscu, podobnie jak w roku ubiegłym, uplasowała się Marta Balcerzak ze Skwierzyny z wynikiem 00:54:29, a miejsce III zdobyła Katarzyna Rosińska z Międzyrzecza osiągając wynik 00:56:58.
Podsumowanie imprezy połączone z ogniskiem odbyło się na terenie Sezonowego Schroniska Turystycznego w Żubrowie. Zwycięzcom klasyfikacji open puchary wręczył Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.