MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe do 33 km od Sulęcina. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 15 - 16 czerwca?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozważasz wycieczkę rowerową w pobliżu Sulęcina? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Są zróżnicowane pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 33 km od Sulęcina. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w pobliżu Sulęcina proponujemy na weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe z Sulęcina

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 33 km od Sulęcina, które przetestowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 15 czerwca w Sulęcinie ma być 22°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 87%. W niedzielę 16 czerwca w Sulęcinie ma być 23°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Dębno- Pszczelnik

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 50,18 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podjazdów: 1 455 m
  • Suma zjazdów: 1 453 m

Rowerzystom z Sulęcina trasę poleca Kys30

Wycieczka z Dębna do Pszczelnika. Przebieg trasy: Dębno, Mostno, Więcław, Barnówko, Dolsk, Pszczelnik, i z powrotem Pszczelnik, Ostrowiec, Barnówko, Dębno.
Ciekawym miejscem na trasie jest wieś Dolsk. W Dolsku oprócz pięknych plenerów znajdują się ciekawe zabytki. Pośrodku wsi znajduje się barokowy kościół z lat 1740-41 z kwadratową trójczłonową wieżą, przebudowaną w 1878. Następnym ciekawym obiektem leżącym w pobliżu południowego brzegu jeziora jest ruina pałacu w stylu neogotyku angielskiego, pierwotnie średniowieczny zamek, który otrzymał obecny wygląd w wyniku przebudowy w XVIII w. i następnie w latach 1828, 1845 i 1889. Park przypałacowy w stylu angielskim założony został w 1832 prawdopodobnie według projekt Petera Josepha Lenné; obecnie elementy kompozycji przestrzennej uległy znacznemu zatarciu. Ponadto na terenie parku stoi Dom Ogrodnika zbudowany w 1861, we wsi kuźnia z 1781 oraz ruina młyna wodnego z 1 połowy XIX w., o konstrukcji drewnianej ryglowej.
Celem wycieczki jest Pszczelnik a dokładniej pomnik litewskich lotników. W pobliskim lesie 17 lipca 1933 roku zginęli w katastrofie dwaj litewscy piloci Steponas Darius i Stasys Girenas, którzy samolotem Lituanica wystartowali z Nowego Jorku i zdołali przelecieć Atlantyk bez międzylądowań. Ich lot miał się zakończyć w oddalonym o 650 km Kownie. Jak ktoś lubi piękno przyrody i zabytki to polecam tą trasę.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: ujście rzeki Myśli

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 49,71 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 15 min.
  • Przewyższenia: 88 m
  • Suma podjazdów: 1 257 m
  • Suma zjazdów: 1 240 m

Rowerzystom z Sulęcina trasę poleca Kys30

Wycieczka z Dębna do Chlewic do ujścia rzeki Myśli. Trasa rozpoczyna się w Dębnie skąd udaję się do Dargomyśla następnie Chwarszczany, Gudzisz, Namyślin i Chlewice. Przebieg trasy mieszany w postaci dróg asfaltowych o małym natężeniu ruchu aż do wsi Chlewice. W Chlewicach wjeżdżam na łąki i kieruję się w stronę ujścia rzeki Myśli. Polecam tą trasę ze względu na piękno przyrody.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Dębno-Sarbinowo-Dąbroszyn-Witnica

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 60,38 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 88 m
  • Suma podjazdów: 1 376 m
  • Suma zjazdów: 1 377 m

Trasę rowerową mieszkańcom Sulęcina poleca Kys30

Trasa z Dębna do Witnicy prowadzi przez wiele ciekawych miejsc bocznymi drogami o małym natężeniu ruchu.
Wycieczkę rozpoczynamy w Dębnie i kierujemy się w stronę miejscowości Dargomyśl drogą nr 127. W Dargomyślu możemy zobaczyć kościół z 1260 roku, oraz młyn z 1914 roku. Dalej jedziemy drogą nr 127 do Chwarszczan, tam na naszej trasie znajduje się Kaplica Templariuszy z XIII w. W Chwarszczanach skręcamy w lewo na drogę nr 31 kierunek Kostrzyn i po przejechaniu około 3 km dojeżdżamy do miejsca upamiętniającego Bitwę pod Sarbinowem z 1758 roku. Opuszczamy miejsce dawnej bitwy i udajemy się do Sarbinowa gdzie możemy obejrzeć zabytkowy kościół z 1856 roku wraz z częściowo zachowanym starym wyposażeniem. Kościół w Sarbinowie znajduje się tuż przy skrzyżowaniu dróg ruszamy dalej w kierunku wsi Krześnica, a tam skręcamy w prawo do Dąbroszyna. Po wjeździe do Dąbroszyna spotkała mnie niespodzianka w postaci kapcia w przednim kole. Półgodzinna przymusowa przerwa na miejscowym boisku dała czas na załatanie dętki i kontynuowanie dalszej wycieczki. W Dąbroszynie jest wiele ciekawych miejsc i zabytków do obejrzenia min. zespół pałacowo- parkowy, kościół z 1825 roku, zabytkowy folwark. Ruszamy dalej w stronę Gorzowa drogą nr 132, mijamy kilka wsi i dojeżdżamy do Witnicy.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: trasa do Mosiny

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 40,45 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 11 min.
  • Przewyższenia: 44 m
  • Suma podjazdów: 322 m
  • Suma zjazdów: 330 m

Kys30 poleca trasę rowerzystom z Sulęcina

Celem dzisiejszej wycieczki jest wieś Mosina i pewne zdarzenie które rozegrało się 75 lat temu.

18 marca 1945 dochodzi do jednego z największych nalotów na Berlin. Bierze w nim udział blisko tysiąc bombowców eskortowanych przez kilkaset myśliwców. Dochodzi do tragicznej w skutkach pomyłki. Między 13.00 a 13.30 wracająca znad Berlina grupa myśliwców i bombowców amerykańskich dociera na północ od Kostrzyna. Ścigają ją myśliwce niemieckie. Zauważają to Rosjanie, którzy utworzyli już polowe lotnisko w Moryniu. Podrywają swoje maszyny, aby - jak wynika z zeznań radzieckich pilotów - pomóc Amerykanom. Ci z nieznanych do końca powodów, prawdopodobnie omyłkowo, ostrzeliwują zarówno Niemców, jak i Rosjan. W bratobójczej walce ginie dwóch radzieckich pilotów, a jeden zostaje ciężko ranny. Po tym wydarzeniu pada rozkaz: Rosjanie mają strzelać do każdego samolotu USA, który tego dnia przekroczy linię Odry. Dlaczego radzieccy dowódcy podejmują taką decyzję? Strach, chaos, a może chęć odwetu? Tego nie wiemy do dziś.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Dębno-Santok-Dębno

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 121,51 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 32 min.
  • Przewyższenia: 147 m
  • Suma podjazdów: 2 390 m
  • Suma zjazdów: 2 382 m

Trasę rowerową mieszkańcom Sulęcina poleca Kys30

Wycieczka Dębno-Santok-Dębno jest jedną z ciekawszych moich wycieczek w tym roku.Drogi głównie asfaltowe, trochę ścieżek rowerowych, jeden odcinek dróg leśnych (Mosina-Sosny) trochę krzaczorów park w Lubnie.
Ciekawym miejscem z punku widzenia historii jest wieś Lubno. Znajdują się w niej ruiny pałacu z XIX wieku. W latach swej świetności pałac wyglądał jak z bajek Disneya. Pałac przetrwał wojnę do roku 1963 roku znajdował się we władani PGR-u, a po tym okresie ulegał stopniowej dewastacji aż do stanu obecnego. W podobny sposób wiele zabytków za czasów komunistycznych było traktowane.
Wieś Czechów to ruiny wiatraka typu holenderskiego z 1843 roku i bunkry z lat 30-tych przy rzece Warcie. Przy bunkrach aż do samego Santoka mogłem na żywo przyjrzeć się Barszczowi Sosnowskiego. Barszcz Sosnowskiego był w latach 60-tych wykorzystywany jako roślina pastewna w PGR. Obecnie jest rośliną niepożądaną i obowiązuje zakaz jej uprawy.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak dbać o rower?

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sulecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto